„Tableau“ pristatė „Ask Data“ efektyvesniam duomenų analizavimui

 Kategorija Naujiena

Duomenų analitikos sprendimų kūrėja „Tableau“ pristatė viešai prieinamą naują technologiją „Ask Data“, kuri remiasi natūralios kalbos apdorojimu (angl. natural language processing), leidžiančia vartotojams pateikti klausimus jiems įprasta kalba. Kol kas „Ask Data“ veikia su anglų kalba.

„Ask Data“ beta versija buvo pristatyta 2018 m. pabaigoje, ją testavę vartotojai teigiamai įvertino „Tableau“ inovaciją, leidžiančią pateikti klausimus savais žodžiais ir gauti vizualiai pateiktus atsakymus. Pasak kūrėjų, natūralios kalbos apdorojimas atveria duomenų analitikos galimybes visiems vartotojams, tam nereikia nei specialių nustatymų ar programavimo, ar nurodyti norimas duomenų dimesijas, matavimo priemones ar struktūras.

Naudodami „Ask Data“ vartotojai gali tiesiog pateikti klausimą „What were my sales this month“ (liet. Kokie buvo mano pardavimai šį mėnesį?), ir „Tableau“ pateiks interaktyvią duomenų vizualizaciją, su kuria galima dirbti toliau, ją analizuoti, leistis į gilesnes paieškas papildant savo klausimą naujomis vertėmis.

Pasak kūrėjų, „Ask Data“ naudoja sofistikuotus algoritmus, kurie veikia remdamiesi vartotojo ketinimais, o ne raktiniais žodžiais, tai padeda analitikos sprendimams „suprasti“ gaunamą klausimą, numatyti vartotojo poreikius ir parinkti tinkamą atsakymą.
„Ask Data“ prieinama be papildomo mokesčio kaip dalis naujausios „Tableau“ versijos (2019.1) kartu su „Tableau Server“ ir „Tableau Online“.

Daugiau informacijos apie „Ask Data“: https://www.tableau.com/products/new-features/ask-data/demo

Rekomenduojamos naujienos

Jūsų komentaras

Start typing and press Enter to search